Youtube Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir?

Yazar: IG Takipçi Satın Al

YOUTUBE PARA KAZANMA NASIL AKTİF EDİLİR?

Youtube ile para kazanmak son dönemlerde çok sık duyduğumuz bir iş sektörü haline geldi. Youtube ile para kazanmak hem keyifli bir iş hem de gerçekten yüksek gelir getirisi olan bir iştir. Ancak bilinmesi gereken şudur ki Youtube ile para kazanmak sanıldığı kadar kolay değildir. Youtube ile para kazanmak için gerçekten emek sarf edilmesi gerekmektedir?

Youtube Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalı?

Youtube ile para kazanmak için para kazanma özelliği aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu özelliğin aktif olması için Youtube kullanıcılarına belli başlı şartlar sunmaktadır. Öncelikle hesabınızın 1000 kişi tarafından takip ediliyor olması gerekmektedir. Ayrıca 4000 dakikadan daha fazla izlenmiş olması gerekmektedir. Eğer ki kanalınız bu şartları taşıyorsa para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kanalımızın 1000 takipçisi yoksa ve 4000 dakika izlenmemişse öncelikle bu şartları tamamlamamız gerekmektedir. Bu şartları tamamlamak için başvurabileceğiniz çeşitli yollar vardır.

  • Düzenli Video Yükleyin

Youtube ile para kazanabilmek için hesabınızın 1000 kişi tarafından takip ediliyor olması gerekmektedir. Bu kadar takipçi sayısına ulaşmak için ise hesabınızın tanıtımını yapmanız çok önem taşımaktadır. Hesabınızın Youtube ön plana çıkarması için yapmanız gereken düzenli olarak video yüklemektir. Youtube ne kadar emek gösterirseniz o kadar çok karşılık vermektedir.

  • Kaliteli Videolar Çekin

Youtube ile para kazanmak için yalnızca takipçi sayısı değil takipçilerinizin videolarınızı izleme süresi de önem taşımaktadır. 4000 dakikadan daha fazla kanalınızın izlenmiş olması gerekmektedir. Takipçi sayınızı artırsanız dahi video kaliteniz düşük olursa takipçilerinizi videonuzun içinde tutamayacağınızdan izlenme süresi artmayacaktır. Bu nedenle kaliteli, dikkat çekici ve kullanıcı odaklı videolar kullanılmalıdır.

  • Reklam Verin

Kanalımızı tanıtmak için reklam verebilirsiniz. İsterseniz Youtube ile reklam verilebilir. Youtube reklamları oldukça önemlidir. Ancak o kadar çok para harcayamayacağınızı düşünüyorsanız takipçi sayısı çok olan bir kişiden rica edebilirsiniz. Ya da daha cüzi miktarlarda takipçi sayısı fazla olan kişilere reklam verebilirsiniz.

Takipçi sayınızı 1000’e izlenme sürenizi de 4000 dakikaya tamamladıktan sonra yapmanız gereken para kazanma özelliğini aktif hale getirmektir.

Youtube Para Kazanma Özelliği Nasıl Aktifleştirilir?

Öncelikle yapmanız gereken bir Youtube hesabı açmaktır. Youtube hesabı açtıktan sonra kontrol panelinize gelerek para kazanma özelliğine tıklamalısınız. Karşınıza Youtube İş Ortağı Sözleşmesi çıkacaktır. Bu sözleşmeyi okuyup, onaylamalısınız. Sözleşmeyi onayladıktan sonra Youtube hesabınızı bir Adsense hesabınıza bağlamanız gerekmektedir. Youtube kanalınızı isterseniz mevcut Adsense hesabınıza bağlayabilirsiniz. Google da bir siteniz ya da başka bir Youtube kanalınız varsa mutlaka Adsense hesabınız bulunur. Bu durumda google kazancınızın tek bir havuzda birikmesi için mevcut adsense hesabınıza bağlamalısınız. Ancak bir Adsense hesabınız yoksa bu durumda yeni bir Adsense hesabı açmalı ve açtığınız hesaba Youtube hesabınızı bağlamalısınız. Bu adımı da geçtikten sonra karşınıza para kazanma seçenekleri gelecektir. Burada kanalınızda yayımlanmasına izin vereceğiniz reklam çeşitleri gelecektir. Ne kadar çok reklam çeşidi seçerseniz kanalınızın reklam getirisi o kadar fazladır. Bu adımı da geçtikten sonra para kazanma özelliğini aktifleştirmiş olacaksınız.