Instagram Profilinizi Güçlendirecek Trendler

Yazar: IG Takipçi Satın Al

Sosyal medyada başarılı olmak için trendleri rahatlıkla kullanmanız gerekmektedir. Instagram basit resim paylaşım uygulaması zamanla çok daha ilerlemiştir. Facebook uygulamasından sonra ikinci sosyal platform olan Instagram da başarılı olmak için doğru paylaşımları doğru hashtaglerle, doğru saatlerde yapmanız gerekiyor.

Instagram uygulamaları 2019 senesinde de oldukça çeşitli olarak kullanıcılara sunulmaya devam ediyor. 2019’nin popülerlerinden biri de videolar olarak karşımıza çıkıyor. Önceden kaydedilmiş ya da anlık yayınlanan video içerikleri yeni yılda da tam anlamıyla etki altına alacak.

Instagram Hakkında Bilinmeyenler

İlk kez açılan Instagram hesaplarında kısa sürede tanınmak için yapılması gerekenler bulunmaktadır. Başka kullanıcılarla networking yapmak, iletişim kurmak da son derece önemli olmaktadır. Instagram dm nedir diyenler için özelden direk mesaj atma uygulaması olduğunu belirtmeliyiz. Toplantılar, etkinliklere gitmek de yeni insanlar tanımanızı sağlamaktadır. Instagram kullanıcı paylaşımlarını beğenmek, yorumlar yazmak da başkalarınca görünme şansınızı artırmaktadır.

Instagram kendi platformunda video içeriklerin de önümüzde ki yıllarda daha da gelişmesi bekleniyor. Ünlü markaların video içeriklerini kullanması da Instagram yenilikleri arasında yer almaya devam ediyor. İlgi çekici, az bütçeli içerik oluşturma olanağına da sahip olundu. Sosyal medya iletişiminde de daima mobil önceliğe sahip yaklaşımlar tercih edilmesi gerekir. Web siteleri, harici bağlantılı özellikler de mobil kullanım için optimize edilmelidir. Instagram efektleri popüler olarak da kullanıcılara sunulmaya devam ediyor. 600 milyonu aşan kullanıcı sayısıyla Instagram kullanıcıların en sık kullandığı uygulamalar arasında yer alıyor. Stratejiye sahip olmak, tutarlı şekilde uygulamak da son derece gösterişli, güzel olmaktadır. Instagram hikayelerinde yeni yılda Hikayeler kısmı da ön plana çıkacaktır.

Popüler Olmaya Aday Özellikler

  • Yeni çizim,
  • Etiketler,
  • Araçlar,
  • Canlı yayın uygulaması da Instagram Hikayelerinde kullanılanlar arasında yer almaya

devam ediyor.

Hayal Gücü Sınırlarını Zorlayan İçerikler

Daha iyi içerikler yaratılarak yaratıcılık sınırları da zorlanmaktadır. 2019 senesinde 600 milyon kullanıcı potansiyeline sahip olan Instagram uygulamasında etkili reklamlar oluşturmak da oldukça kolay olacaktır. Kaliteli içeriklere yer vermek, takipçileri artırmak için Instagram özellikleri dışında başka kaynaklara da ihtiyaç duyulabilir. Instagram temelli uygulamalardan Boomerang da kısa sürede kısa klipler hazırlamanız akıcı şekilde olmaktadır.

Son Trend Uygulamalar

2019 senesinde popüler olmaya aday Boomerang uygulamasıyla InstagramStories kısmına kısa kısa hikayeler hazırlamak mümkün. Instagram gönderileri standart hal aldığında ise el yazıları, damgalamalar gibi çeşitli tekniklerle paylaşımlara hareket katılması mümkündür. Ayrı görselleri ayarlamak için erişilebilir. Fotoğraflara kalem araçları ile çizimler eklemek de kullanıcı, tasarımcılar için harika alternatifler üretmekte.

Instagram takipçi kazanmak için de profilinizin dikkat çekmesi ve sizi iyi şekilde özetlemesi gerekmektedir. Sizi özetlemeyen profil yazınız takipçilerinizin sayısını aksine azaltmaktadır. Hayali ve soyut görseller de Instagram’ın popüler efektleri, filtreleri ile kısa sürede hazırlanacak.