e-Ticaret Siteleri İçin Instagram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Yazar: IG Takipçi Satın Al

Mobil cihazların günden güne artması ile günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı sosyal medya uygulamaları hızla yayılmaktadır. Sosyal medya aracılığıyla ticarette hız kazanmaktadır. Bunun sebebi birçok internet sitesine göre daha fazla kullanılmasıdır. İnsanlar Instagram da çok fazla vakit geçirdiklerinden dolayı ticaret ve reklam sektörü de Instagram da kendine yer buldu. Sorunsuz şekilde Instagram kullanmak ve internette dolaşırken alışverişimi de yapayım diyenler için Instagram hesaplarında ticaret ve moda uygulamaları yayınlanmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde hem kullanıcılar hem de tacirler Instagram ile yapılan alışverişten memnun olarak ayrılmaktadır.

Instagram işletme hesabı açma ve alışveriş yapmak da mümkün olacaktır. Cafe, restaurant, giyim, ticaret gibi çeşitli alanlarda da ürünlerinizi tüm dünyaya tanıtmak için Instagram uygulamasında işletme profillerine sahip olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sayfanızı Popüler Hale Getirmek

Keşfetme, satın alma, araştırma davranışlarında da yüksek artışlar Instagram hesaplarında yer alan ticaret siteleri sayesinde olmaktadır. Akıllı telefon kullanımının hızla artmasıyla pazarlamacılar da mobil cihazlarda ve sosyal medya uygulamalarında site tanıtımına önem vermektedir. Dinamik yapıya sahip olan Instagram uygulamasında hikayeler ve görsel ağırlıklı içerikler ile kısa sürede popüler olmak da son derece etkilidir. Moda markaları ve ticarethaneler için samimi içeriklerle Instagram hesabı yönetilebilir.

Ticaret Sayfalarında Takipçileri Arttırmak

İlham alabileceğiniz Instagram hesapları akışlarında da içerik paylaşmak bir yana alışveriş yapmak da mümkün olacaktır. Müşterilerle yakın bağlar yakalamak isteyenler içerik, markaları takipçilerinin ilgi alanı moda, seyahat, sanat alanında da alışverişler yapabilecektir. Video içerikleri ile de Instagram da takipçi sayısını arttırmak oldukça kolay hale gelmiştir.

Instagram ile para kazanmak da moda ve ticaret sayfalarında kısa sürede mümkün olmaktadır. Tüketicilerin gözünde markalara samimi kişilik özelliklerinin katılması da oldukça kolay olmaktadır. Üreticiler markaların Instagram hesabında da görsel yaratıcılığı ön planda tutmaktadır.

Moda Hesaplarında Alışverişler İçin

Sadece kendi ürünlerinizin paylaşıldığı ticaret hesaplarında içeriklere etkili dokunuşlar eklemek de moda, ticaret hesaplarınızın aktifliğini, satış yapılmasını da sağlayacaktır. Instagram uygulamasında moda hesaplarında yeni sezon aksesuar ve kıyafetlere göre de düzenli olarak yarışmalar yapmak müşterilerin etkileşimini ve sayfanızı takip etmesini de sağlayacaktır.

Instagram ticari hesap kapatma seçeneği de bulunmaktadır. Kullanmadığınız hesabı oldukça kolay şekilde de kapatabilirsiniz. Günlük hikaye akışları yayınlanırken de ürün çeşidi mayo, iç çamaşırı olan markalar da sıradan bedenlerin yanında büyük bedenler de yayınlanması takipçi sayısını artırmaktadır.

Ticaret Hesaplarında Müşteri Çekmek İçin Yapılacaklar

Cesur, renkli ürün görselleri de ticaret sitelerinde son derece etkili olmaktadır. Rahat, klasik stili ile bilinen markalar;

  • Açık tonlarda arka fon detayları
  • Güneşli görseller
  • Renkli detaylar
  • Rahat ve günlük giyilebilecek fotoğrafları da paylaşarak hesaplarında ki takipçi sayısını arttırabilir.